Kliknite na logo za povratak na početnu stranicu


Портал за учитеље
Образовна технологијаМет. српског језика
Мет. педагошких ист.
Енглески језикФранцуски језик
Корисне web локације
Образовна технологија
Управљање у образов.
Разно
Честа питања
Контакт






 


ОБРАЗОВНА ТЕХНОЛОГИЈА - КОРИСНЕ WEB ЛОКАЦИЈЕ


Рачунарске вештине за цео живот - ECDL (eng. European Computer Driving Licence)

http://www.ecdl.co.yu/

На локацији ECDL-а, водећег светског сертификационог програма рачунарских вештина, можемо пронаћи опште информације о ECDL-u, разлоге за примену овог програма у Србији, информације о тест центрима, силабусу и тест питањима.


Међународно удружење за технологију у образовању - ISTE (eng. International Society for Technology in Education)

http://www.iste.org/

Мисија међународног удружења ISTE је обезбеђење водеће улоге у пружању услуга из области примене савремених информационо-комуникационих технологија (ИКТ) у поучавању и учењу. На локацији, поред различитих информација као што су ресурси за наставнике, можемо пронаћи стандарде за све учеснике наставног процеса (наставнике, ученике, администраторе), који се реализује у окружењу богатом савременим (ИКТ).


Образовна технологија – енциклопедија

http://coe.sdsu.edu/eet/

Електронска енциклопедија одељења за образовну технологију Универзитета Сан Дијего, намењена је првенствено студентима. Аутори енциклопедије студенти постдипломских студија и професори.


Образовна интреактивна мултимедија – IEM (eng. Interactive Educational Multimedia)

http://www.ub.es/multimedia/iem/

Примена мултимедијалних апликација у образовању је област којом се баве аутори чланака електронског часописа IEM. Чланови редакције часописа посебно су заинтересовани за: дизајн и употребу образовне мултимедије у учењу и поучавању као и за постојећа искуства. Архива дате локације складишти бројеве часописа од 2002. године до данас.


Међународни Савет за отворено учење и образовање на даљину - ICDE (eng. International Council for Open and Distance Education)

http://www.icde.org/

Циљ Међународног Савета за отворено учење и образовање на даљину (ICDE) је промовисање учења на даљину у свету; подршка развоју образовних система на националним, регионалним и глобалним нивоима као и допринос развоју нових методологија и технологија у образовању које подстиче: перманенто учење, развој образовне стратегије и политике и подстицање интернационалне сарадње. Дата локација обилује корисним информацијама и подацима као што су: значајни догађаји, публикације, конференције итд.


Образовање на даљину

http://www.uwex.edu/disted/index.cfm

На датој локацији Универзитета Винсконсин, можемо пронаћи дефиниције образовања на даљину, релевантне локације о образовању на даљину као и основе инструкционог дизајна.


Европски часопис за отворено учење, учење на даљину и електронско учење - EURODL (eng. European Journal of Open, Distance and E-Learning)

http://www.eurodl.org/

На локацији електронског часописа EURODL, који је посвећен отвореном учењу, учењу на даљину и електронском учењу, можемо пронаћи чланке из актуелног броја часописа из 2006. године као и све чланке од 1997. који се налазе у архиви.


Амерички часопис за образовање на даљину – AJDE (eng. The American Journal of Distance Education)

http://www.ajde.com/index.htm 

Амерички часопис за образовање на даљину основан је 1997. године на Факултету образовних наука Универзитета у Пенсилванији. На датој локацији архивирано је 64 часописа. Чланцима можемо приступати након регистрације.


Отворени Универзитет из Велике Британије

http://www.ouw.co.uk/

Највеће искуство када је у питању инструкциона телевизија и телевизијски курсеви има најстарији Отворени универзитет (The Open University) из Велике Британије. Под слоганом Овај Универзитет долази Вама Отворени универзитет је установљен 1969. године са седиштем у Милтон Кејну. Када су у питању општи подаци треба рећи да се од оснивања до данас на овом универзитету се образовало преко два милиона студената. Тренутни број студената од којих је 70% у сталном радном односу је око 190000. Стално запослених је 1100. Гостујућих професора и сарадника 7300. Број центара за студирање је 332 плус 13 регионалних центара. Буџет отвореног универзитета је 75 милиона еура. На датој локацији можете сазнати све о најстаријем Универзитету на даљину.


Виртуелна реалност и образовање

http://www.skally.net/eduvr/edu.html

Убрзан развој технологије деведесетих година и пад цена на тржишту информационо-комуникационе опреме, омогућио је да се виртуелна стварност, некад коришћена искључиво за војне потребе и у цивилном ваздухопловству, данас користи у школама, универзитетима, лабораторијама, малим предузећима и у кућним условима. Циљ изградње виртуелног окружења, на коме раде тимови стручњака из различитих области и који је изузетно сложен подухват, је да се корисницима омогући доживљај природних мултимодалних форми високог квалитета. Потенцијали овако генерисаног окружења, као образовне технологије, су велики. Корисник виртуелне стварности активира све своје когнитивне и моторичке способности стичући искуство, које је од непроцењивог значаја у просесу стицања знања и вештина. Дата локација поседује 75 линкова везаних за виртуелну реалност и образовање. Заинтересованог читаоца упућујемо на локацију: At NASA/Ames, Dr. Stephen Ellis models a VR helmet. [More at http://human-factors.arc.nasa.gov/web/hf101/interaction_ex.html]


IQM EXPERT GROUP

http://www.iqm.co.yu/default.htm

Циљ групе домаћих независних експерата је да корисницима IQM локације пруже квалитетне садржаје, новости и знања из области Информационих технологија (I), Квалитета (Q) и Електронског пословања и маркетинга (M).


Центар за проучавање информационих технологија -ЦеПИТ

http://www.bos.org.yu/cepit/

Центар за проучавање информационих технологија (ЦеПИТ ) основао је 2001. године Управни одбор Београдске отворене школе (БОШ). Основна мисија ЦеПИТ-а је развој и истраживање информационог друштва у Србији. Основне активности ЦеПИТ-а су: Развој образовања преко Интернета – пројекат “Виртуелне школе”; Истраживања утицаја Информационо комуникционих технологија (ИКТ) на друштво; Увођење теме информационог друштва у јавну дебату и Подстицање електронског издаваштва. На локацији ЦеПИТ-а можемо се упознати са: вестима, виртуелном школом, истраживањима, промоцијом информационог друштва, часописом, базом линкова и члановима професионалног тима.


ЦЕТ читалиште

http://www.cet.co.yu/CETcitaliste/Default.aspx

На локацији фирме ЦЕТ поред информација о књигама, консалтингу, софтверу и партнерима можемо приступити архиви текстова по бројевима и по темама различитим темама као што су: хардвер, мултимедија, системи, интернет, програмирање, образовање, стоно издаваштво, приручници, дизајн, рачунари и здравље, антикварница, софтвер, прикази и језичка радионица.



 

Povratak na početnu stranicu