Image Map   ucitelj-za-digitalno-drustvo   ucitelj-za-digitalno-drustvo   Image Map

МУЗИЧКА РАДИОНИЦА И КОНЦЕРТ НА УФ-у

31. октобра 2011.

HARRY SOKAL GROOVE
(Аустрија)
музичка радионица и концерт –

Хари Сокал, тенор и сопран саксофон

У Свечаној сали Учитељског факултета у понедељак, 31. октобра 2011. године одржана је Музичка радионица и концерт аустријиске групе HARRY SOKAL GROOVE у саставу: Хари Сокал, тенор и сопран саксофон, Рафаел Вресниг, „Hammond B3“ оргуље и Лукас Нофлер, бубњеви.

Хари Сокал (1954, Беч) је један од највећих европских следбеника Џона Колтрејна. Био је члан Vienna Art Orchestra (од оснивања, 1977. године) и квинтета Артa Фармера (1979-1999), сарађивао је са бројним истакнутим џез музичарима из САД и Европе и остварио успешну соло каријеру у оквиру различитих пројеката. Рафаел Вресниг (1979, Грац) је један од најбољих „Hammond B3“ оргуљаша на данашњој европској џез и блуз сцени. Са сталним партнером, истакнутим аустријским бубњаром Лукасом Нофлером, активно ради у различитим поставама (Organic Trio, R’n’B Explosion, трио са Енриком Кривеларом и Алексом Шулцом).

Све присутне колеге и студенте поздравио је мр Војислав Пантић, асистент Учитељског факултета и уметнички директор Београдског џез фестивала који је то приликом поздравио и најавио госте Факултета.

Хари Сокал је говорио о настанку џез и блуз музике

За прво представљање пред студентима и професорима Факултета, аустријска група извела је један број ауторских нумера и одржали су музичку радионицу на тему:  Настанак и начин извођења џез и блуз музике. На тај начин, публика је присуствовала малом часу џез историје.

мр Радимла Стојановић на позив извођача,
присутнима је одсвирала неколико тактова на „Hammond B3“ оргуљама

Поздављање публике у Свечаној сали Факултета

Публика је уживала и аплаузом проздравила госте Факултета